Neşeye Şarkı Notaları

0
84

Neşeye Şarkı Notaları

Neşeye şarkı 1785 tarihli yılda Alman ozan, oyun yazarı ve tarihli Friedrich Schiller tarafından yazılmıştır. Ludwig van Beethoven’ın 1824 yılında en ünlü senfonilerinden olan 9. Senfonisinde yapıldı. 9. Senfoni 9 Mayıs 1824 yılında Viyana’da gerçekleşmiştir. Bu senfoni ile birlikte Schiller tarafından yazılan eser Beethoven sayesinde neşeye şarkı notaları ile birlikte bugüne kadar gelmiş ve daha çok tanınmıştır.

Ludwig van Beethoven 1770 yılından Bonn’da doğmuştur. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için kendi yeteneğini kendi çalışmalarıyla ve azmiyle gerçekleştirdi. Genç yaşlarda 1783 yılında saray orkestrasına 1785 yılında ikinci saray organistliğine katıldı. En önemli eserleri ise 3. Senfoni Eroica, 5. Senfoni, 6. Senfoni Pastoral, 7. Senfoni, 9. Senfoni korolu (Neşeye Şarkı). Ankara, Bilkent Senfoni Okrestrası (BSO) şef Jean François Heisser tarafından yönetilip, 2020’de doğumunun 250. yılı kutlanacak olan Ludwin van Beethoven tarafından bestelenen “Neşeye Şarkı” olarak bilinen ünlü koro senfonisini seslendirmiştir. Koro şefi Burak Onur Erdem yönetimindeki Turizm Bakanlığı Ankara Korosu ile birlikte şan yıldızları soprano Zhupar Gabdullina ve mezzo-saprona Dina Khamzina tenor Nurlan Bekmukhambetov ve bas Burak Bilgili’ye eşlik etmiştir.

NOTA ÖNERİSİ:  Vay Halıma Notaları

İçindekiler

Neşeye Şarkı Nota Kağıdı

neseyesarkinota

NEŞEYE ŞARKI NOTALARI

Do do re mi mi re re

Mi mi fa sol sol fa mi re

Do do re mi re do do

Re re mi do

Re mi fa mi re

Re mi fa mi re do do sol

Mi mi fa sol sol fa mi re

Do do re mi re do do

NEŞEYE ŞARKI SÖZLERİ

Kardeş olun ey insanlar
Bunu ister tanrımız

İnsanlığa doğruluğa
Göğsünü aç korkma sakın
Hür doğmuştur insanoğlu
Hür yaşamak hakkıdır

Bu dünyada her şey geçer
En son sana dost kalır

NOTA ÖNERİSİ:  Ahdım Var Benim Notaları

İnsanlığa doğruluğa
Göğsünü aç korkma sakın
Hür doğmuştur insanoğlu
Hür yaşamak hakkıdır

5.Sınıflarında yakından bileceği bu parçanın nota ve sözleri bu şekildedir.Kardeş olun ey insanlar melodika, keman, bağlama, flüt gibi enstrümanlar için uygun notaları sizlere sunmuş olduk.

NOTA İSTEKLERİNİZİ ÖNEMSİYORUZ

Bu şekilde beğendiğiniz sanatçılar ve şarkıları var ise, notalarını sizler için paylaşmaktayız. Özellikle istediğiniz sarkı notalarını Nota İstek sayfamızda belirtmeniz yeterli olacaktır. Sizin için en doğru şekilde paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here